2019/2020

Den Datum Čas ZS Soutěž ČU Domácí Hosté Výsledek
21. kolo so  28.09.2019 17:00 TE KSM KVS J0062 SK Telč Náměšť nad Oslavou 9:4
1. kolo so  05.10.2019 19:00 VE KSM KVS J0002 HHK Velké Meziříčí B SK Telč 5:9
2. kolo so  12.10.2019 17:00 TE KSM KVS J0004 SK Telč BK Zubři Bystřice n. Pernštejnem 8:3
3. kolo so  19.10.2019 16:30 VB KSM KVS J0009 HC Sp. Velká Bíteš B SK Telč 1:3
5. kolo so  02.11.2019 17:00 TE KSM KVS J0015 SK Telč HC Spartak Polička 6:7
6. kolo so 09.11.2019 17:30 RC KSM KVS J0016 HC Zastávka u Brna SK Telč 5:4
7. kolo so  16.11.2019 17:00 TE KSM KVS J0020 SK Telč Náměšť nad Oslavou 7:2
8. kolo so  23.11.2019 17:00 TE KSM KVS J0023 SK Telč HHK Velké Meziříčí B 3:2
9. kolo so 30.11.2019 17:30 BY KSM KVS J0025 BK Zubři Bystřice n. Pernštejnem SK Telč 2:1
10. kolo so  07.12.2019 17:00 TE KSM KVS J0030 SK Telč HC Sp. Velká Bíteš B 7:3
12. kolo so  04.01.2020 17:30 PC KSM KVS J0036 HC Spartak Polička SK Telč
13. kolo so  11.01.2020 17:00 TE KSM KVS J0037 SK Telč HC Zastávka u Brna
14. kolo so 18.01.2020 17:00 NO KSM KVS J0041 Náměšť nad Oslavou SK Telč
15. kolo pá - ne  24.01.2020 - 26.01.2020 08:00 - 20:00 VE KSM KVS J0044 HHK Velké Meziříčí B SK Telč
16. kolo so  01.02.2020 17:00 TE KSM KVS J0046 SK Telč BK Zubři Bystřice n. Pernštejnem
17. kolo pá - ne  07.02.2020 - 09.02.2020 08:00 - 20:00 VB KSM KVS J0051 HC Sp. Velká Bíteš B SK Telč

(2:0, 2:1, 3:2)

Hosté příjeli jen o 10 hráčích a tomu odpovídal i průběh zápasu. Domácí se ujali vedení v 10. min. kdy po kombinaci Tušer, Berka, Kubát zakončoval posledně jmenovaný do prázdné branky. Následně druhý gól chladnokrevně proměněným nájezdem přidal mladý Chvátal, kterého do brejku přesným pasem vyslal z vlastní třetiny Bína. To stačilo domácím k uspokojení a zcela se přizpůsobili tempu soupeře. Hosté snížili v polovině zápasu prvním gólem hostujícího Budína na rozdíl jedné branky, ale domácí druhými góly Kubáta a Chvátala zvýšili na pohodlných 4:1. Ve třetí třetině  se sice podařilo hostům snížit na rozdíl dvou branek, ale domácí komplikace nepřipustili a dalšími třemi goly rozhodli utkání ve svůj prospěch a to i přes mizerné zakončení a špatné sehrání přesilových her, které jsou bohužel velkým problémem domácích v prozatimním průběhu sezony. Hosté již jen zkorigovali výsledek druhým gólem Budína. V průměrném zápase pochvalu zaslouží snad jen všichni vícegoloví střelci branek a za domácí navíc obránce Tušer.

branky domácí: Chvátal 3, Kubát 2, Bína, Berka, asistence Tušer 3, Berka, Bína, Prokeš, Sokolík, Smejkal, Kret

branky hosté: Budín 2, Nič, asistence Budín, Zelinka,

vyloučení: 7:6,  využití 0:0, v oslabení 0:1

rozhodčí  Michal Suchý -  Tomáš Mareček, Michal Kubát

152 diváků, hráno na ZS v Telči

BK Zubři Bystřice n/P. - SK Telč 2:1
(0:1, 2:0, 0:0)

Zubři vstoupili do utkání s odhodláním zvítězit. Bohužel byli Zubři v úvodní třetině čtyřikrát vyloučeni a hosté jednu z dvojnásobné přesilové hry využili a šli do vedení. To bylo v úvodní třetině vše. Ve druhém dějství bylo opět hodně vyloučení na obou stranách. Brankově z toho vyšli lépe Zubři. Srovnání přišlo ve 27. minutě po kombinaci Škorpík - Ludvík a zakončil Mráz. Hned ve 29. minutě šli Zubři do vedení po brance Bednáře. Ve třetí třetině opět bylo velké množství vyloučení a došlo i na dva osobní tresty ke konci utkání, kdy hráč hostů tvrdě udeřil Bednáře do obličeje holí a vyfasoval tak desetiminutový trest. Zubři velké šance neproměnili, navíc je podržel výborně chytající Beno a tak tři body zůstali Zubrům.

Branky domácí: Mráz, Bednář, asistence Škorpík, Ludvík, Peňáz

Branky hosté: Sokolík, asistence Tušer

Vyloučení 13:13, navíc Sokolík 10 minut OT za nesportovní chování a Kret 2+10 minut OT za hru vysokou holí (oba Telč), využití 2:1, v oslabení 0:0

rozhodčí Erik Berger - Tomáš Balcar, Michal Kašpar

195 diváků, hráno na ZS v Bystřici nad Pernštejnem.

SK Telč - HHK V. Meziříčí B 3:2
(2:1, 1:1, 0:0)

Domácí vstoupili do sobotního zápasu s elánem a nasazením. Hráli rychlý kombinační hokej, dařilo se založení útoku a přechod přes střední pásmo, čímž se dostávali do pěkných brankových příležitostí, které ale až do osmé minuty zůstavaly nevyužity. V té otevřel skore Berka, který chytře tečoval Šťastného střelu od modré. V jedenácté minuté po křížné přihrávce Nohavy do středního pásma se dostal do brejku Bína a svůj samostatný nájezd bezpečně proměnil. Hosté ale nesložili zbraně a v přesilové hře zůstal před brankou zcela osamocený Barák a po přihrávce Malce zpoza brány zakončil k tyči nabídnutou příležitost. I když do konce třetiny gol již nepadl, hrál se dál velmi dobrý hokej s šancemi na obou stranách.  Druhá třetina však byla zejména ze strany domácích jako den a noc. Ubrali na tempu a toho využili hosté k vyrovnání ve  24. min. Šoukalem po nahrávce Hubla. Následovaly dvě přesilovky hostů a následně dvě přesilovky domácích, hra se rozdrobila a ztratila přesnost. Domácí je odehráli tak špatně, že se začal z hlediště ozývat pískot. Z početní výhody vytěžili jen jednu střelu. Naštěstí při návratu vyloučeného hostujícího kapítána Šoukala na led nahrál Nohava před prázdnou bránu Chvátalovi, ten sice prováhal střelu do odkryté brány, ale přesnou přihrávkou na hokejku překvapeného Bíny se puk přece jen dostal za brankovou čáru hostujícího brankáře Šeby. Bohužel ani tento šťastný gol domácí neprobudil z letargie a další nabídnutou přesilovku před odchodem do kabin "proměnili" po zbytečných faulech v oslabení tři na čtyři a následně tři na pět. Po průvanu v kabině domácích, kdy se snad třásla i podlaha v hledišti zimního stadionu nastoupili hráčí Telče do třetí třetiny s cílem ustát dvojnásobnou přesilovku soupeře a poté nedovolit stále více nebezpečnějšímu týmu z Meziříčí vyrovnat. To se po zodpovědné hře podařilo a úroveň a dramatičnost zápasu ve třetí třetině i přesto, že nepadla žádná branka musela diváky uspokojit. Jediné zaváhání domácích při chybném vyhození, po které přišla stoprocentní šance hostů kryl spolehlivý dmácí golman A. Havlík.

Branky domácí:  Bína 2, Berka, asistence Nohava 2, Šťastný, Kret, Chvátal

Brnaky hosté: Barák, Šoukal, asistence Malec, Hubl,

Vyloučení: 9:8,  navíc Peterka (Velké Meziříčí) 10 min. OT za nesportovní chování, využití 0:1, v oslabení 0:0

rozhodčí  Michal Suchý -  Vojtěch Kouba, Jakub Jančí

167 diváků, hráno na ZS v Telči

SK Telč - TJ Náměšť n/O.  7:2
(3:0, 2:1, 2:1)

Hned od prvních minut se před více než 200 diváky hrál rychlý a pohledný hokej. Domácí museli po dvou porážkách v řadě zabrat a hosté v úvodu v ničem nezaostávali. Když ale v sedmé při početní převaze a  následně v jedenácté minutě vstřelili domácí dva goly,  oba po pěkných kombinačních akcích prvého útoku Kret-Sokolík-Berka, začali diktovat tempo zápasu zejména oni. Až do poloviny utkání předváděli hráči Telče včetně golmana A. Havlíka svůj nejlepší výkon v sezoně  a skore tak narostlo až na 5:0.  Bohužel za tohoto stavu domácí polevili, začali chybovat a  hostům dovolili snížit, nejdříve v 35 minutě a poté, po dobře sehrané přesilovce v čase 47:01,  na 2:5. Naštěstí, dvěmi slepenými brankami v  rozmezí 19 sekund v 51 minutě , nedovolili domácí hostům z Náměšti závěr zápasu zdramatizovat  a utkání dovedli k přesvědčivému vítězství.

Branky domácí: branky Kret 2, Sokolík, Tušer, Nohava, Šťastný,  Bína, asistence Sokolík 3, Berka 2, Smejkal 2, Kret, Bína, Tušer

Branky hosté: Sázavský, Bednář M., asistence Kejda 2, Bednář M.

Vyloučení: 10:12, využití 3:1, v oslabení 0:0

rozhodčí  Jakub Jančí -  Tomáš Mareček, Patrik Augusta

223 diváků, hráno na ZS v Telči

HC Zastávka - SK Telč 5:4
(1:1, 2:2, 2:1)

V utkání 6. kola přivítali domácí hráče Telče. Ve vyrovnaném zápase se ujali vedení domácí, když využili přesilovou hru, autorem branky byl Lesonický, který tečoval Fialovu střelu. Hosté pak přidali a výsledkem bylo vyrovnání z hole Sokolíka po přihrávce Berky. Do konce první třetiny měli navrch oba brankáři a tak další branka nepadla. Druhou třetinu začali hosté náporem, ale domácí i díky výbornému Vybiralovi v brance, odolávali. Skóre se měnilo až v 31. minutě, kdy se prosadil opět kapitán hostů Sokolík a dostal hosty do vedení 1:2, asistovali mu tentokráte Berka a Kret. Pak zvýšili svou aktivitu domácí a výsledkem bylo vyrovnání z hole Lučivňáka po spolupráci s Jelínkem a Švestkou na 2:2. Za necelou minutu byl při úniku faulován Jambor a sám pak proměnil nařízené trestné střílení a zíáskal pro domácím vedení 3:2. Hra se pak přelévala z jedné strany na druhou a diváci se nenudili. 13 vteřin před koncem druhé třetiny se šťastně s pomocí teče domácího Fišera po přihrávce Práška trefil Šalanda a vyrovnal na 3:3. Tímto brankovým popměrem také skončila druhá třetina. Ve třetí třetině začali lépe domácí a po brankách Jelínka a Jambora, kterému asistoval Šedý, se ujali vedení 5:3. Hosté Šťastným snížili osm minut před koncem a zadělali na drama. Přes několik šanci na obou stranách a závěrečnou power-play hostů se už ale skóre nezměnilo.

Branky domácí: Jambor 2, Lesonický,  Lučivňák, Jelínek, asistence Fiala, Jelínek, Švestka, Šedý

Branky hosté: Sokolík 2, Šalanda, Šťastný, asistence Berka 2, Kret, Prášek

Vyloučení: 8:8, navíc nařízeno TS proti domácím (proměněno), využití1:0, v oslabení 0:0, rozhodčí Tomáš Sibera - Marek Tichý, Jiří Erat

35 diváků, hráno na ZS v Rosicích

SK Telč - HC Spartak Polička  6:7
(1:3, 2:2, 3:2)

Na zimním stadionu v Telči se v sobotu odehrálo utkání mezi prvními dvěma celky tabulky. Od začátku utkání probíhalo ve velmi nervózním duchu se spoustou nepřesností, faulů a nevyužitých šancí. Hosté šli v 8. minutě do vedení po využité přesilovce, domácí ve 12. minutě srovnali. Ve 14. minutě skórovali hosté v oslabení, v čase 19:55 využili dvojnásobnou přesilovku a uzavřeli tak skóre první třetiny na 1:3. Na počátku druhé třetiny ve 24. minutě využili přesilovku 5:3 i domácí, když od modré prostřelil hostujícího gólmana Prokeš. Poté hosté mezi 33. a 35. minutou dvakrát skórovali, z toho jednou opět v přesilovce a odskočili domácím na třígólový rozdíl. Domácí se ale nevzdávali a v 37. minutě snížili po akci Bíny s Berkou na skóre 3:5 a tím gólový účet druhé třetiny uzavřeli. Třetí třetina začala přesilovkovým gólem domácího Kreta ve 44. minutě a ten tím odstartoval přetahovanou o rozdílový gól. Hosté opět v přesilovce v 50. minutě odskočili na dva góly, domácí v 53. minutě kontrovali a snížili na rozdíl jednoho gólu, když vstřelil gól Smejkal. Hosté ale v 56. minutě využili po páté přesilovku a stav byl 5:7. V 57. minutě byl vyloučen na 5 minut + do konce zápasu hostující Kyncl, domácí odvolali gólmana Havlíka z brány a využili v čase 59:00 svoji třetí přesilovku v zápase. V poslední minutě měli domácí ještě jednou obrovskou šanci, ale tu se jim nepodařilo využít a tak skončila jejich neporazitelnost, když prohráli s mladým týmem Poličky po výsledku 6:7.

Branky domácí: Berka, Prokeš, Bína, Kret, Smejkal, Sokolík, asistence Kret 2, Sokolík 2, Berka 2, Smejkal, Theimer

Branky hosté: Štefka 2, Kyncl 2, Martinů 2, Vondra, asistence Kyncl 2, Boštík 2, Martinů, Štefka, Augustin, Vařejčko, Cihlář

Vyloučení: 12:12, navíc Sokolík (Telč) 10 minut OT za nesportovní chování, Theimer (Telč) 10 minut OT za vražení na hrazení, Kyncl (Polička) 5+OK do konce utkání za sekání; využití 3:5, v oslabení 0:1

rozhodčí Jan Mareček – Patrik Augusta, Gabriela Šťastná,

hráno na ZS v Telči, 197 diváků

HC Spartak V. Bíteš B - SK Telč 1:3
(1:1, 0:2, 0:0)

I když domácí v dosavadních dvou utkáních vcelku jednoznačně prohráli, s favoritem dlouho drželi krok. Příležitosti pro vstřelení branky měly obě strany, ale jako první se prosadil hostující Nohava, který šikovně sklepnul kotouč ze vzduchu a bekhendem nedal domácímu brankáři šanci. O dvě minuty později dostali domácí možnost dvojnásobné přesilové hry a tu těsně po vypršení prvního trestu využil Zdeněk Rozmahel, který od modré trefil přesně. A i když pak měli hosté mírnou převahu, první třetina skončila nerozhodně 1:1. Druhou třetinu začali lépe hosté, donutili domácí k chybě ve vlastní třetině a skvělou souhrou se dostali do vedení. A když o minutu později opět po chybě vstřelil hostující Šebesta třetí branku hostů, nabrali hosté potřebné sebevědomí do dalšího průběhu utkání. Na hřišti už víceméně vládli, domácí k ničemu vážnějšímu nepouštěli a od vyššího rozdílu skóre držel domácí do té doby výborný Chadim. Ovšem v 32 minutě přišla rozhodující situace celého utkání, střelu hostů vyrazil brankář Chadim nešťastně nad sebe a při pokusu o zachycení kotouče si vykloubil rameno. A jelikož druhý brankář měl v ten samý den svůj pracovní den, nemohli domácí dále v utkání bez brankáře pokračovat. O osudu utkání tak rozhodne STK, ale s největší pravděpodobností bude ponechán výsledek dosažený na hřišti.

(1:1, 3:0, 4:2)

Do utkání vstoupili hráči Telče vlažně a již od třetí minuty prohrávali golem Škorpíka 0:1. Ani to však domácí tým nenabudilo a hráči kupili chybu na chybu, přičemž vrcholem nedůsledné hry byl únik třech hostujících hráčů na osamoceného golmana. Zodpovědnost na sebe vzal nejzkušenější hráč hostů Mráz, ale domácí golman A. Havlík své spoluhráče perfektním zákrokem podržel. Domácím se podařilo ještě v první třetině vyrovnat Nohavou, který tak odstartoval své třígolové představení v tomto zápase.  Do druhé třetiny po "mytí hlav" v kabině domácí nastoupili výrazně aktivněji a zodpovědněji a hosté začali pomalu ztrácet půdu pod nohama. Přesto uklidnění do řad domácích přinesl až gol po dvou kolech nejlepšího střelce soutěže V. Kreta, který chytrou a přesnou střelou z úhlu zaskočil v 26 min. utkání výborně chytajícího golmana hostů  L. Dingu. Od této chvíle začali domácí předvádět svou kombinační hru, během dvaceti minut navýšili své vedení až na 8:1 a stadionem se neslo skandování "deset, deset". Nejenže to hráčí nevyslyšeli, ale vlastním uspokojením dovolili soupeři dvěma goly zkorigovat konečný výsledek.

Branky domácí: Nohava 3, Kret, Berka, Prokop, Theimer, Prášek, asistence Bína 3, Šťastný 3, Theimer 2, Sokolík 2, Smejkal 2, Berka, Kret, Prokeš

Brnaky hosté: Škorpík, Ludvík, Kintr, asistence Mráz, Ludvík, Škorpík, Bednář, Šimon

vyloučení: 12:28,  z toho Jakeš (Bystřice) 2+10 min. za vražení na mantinel, využití 4:0, v oslabení 0:0

rozhodčí Tomáš Mejzlík -  Jakub Jančí, Patrik Augusta

hráno na ZS v Telči,  146 diváků

HHK V. Meziříčí B - SK Telč 5:9
(3:3, 0:4, 2:2)

Do poloviny utkání drželi domácí hokejisté krok s favority z Telče. Do té doby to bylo vyrovnané utkání a skóre se pravidelně přelévalo z jedné strany kluziště na druhou. Už v první minutě šlo béčko HHK do vedení Štěpánkovou zásluhou. V 8. minutě vyrovnal z přesilovky Kret a o další minutu později už to bylo 1:2 po střele Nohavy. Ve 12. minutě využili dvojnásobnou početní výhodu hráči z Mezu, když byl autorem branky Libor Střecha. Po dalších dvou minutách poslal domácí znovu do vedení Šoukal, aby vzápětí, v další přesilové hře, vyrovnal Kret. Ve 25. minutě posílá Telč znovu do vedení Hejl a další obrat ve skóre pak už její hráči nepřipustili. Ve druhé desetiminutovce prostřední části si totiž meziříčští vybrali slabší chvíli. Jakmile přestali se svým soupeřem bruslit, hosté toho využili k rozhodnutí zápasu. Mezi 34. a 37. minutou Kret, Prášek a Sokolík zajistili pro svůj tým nedostižný náskok. Po osmé brance Sokolíka ve 45. minutě už hostující hráči ubrali na tempu a díky tomu domácí hokejisté vyrovnali hru. Slouží jim ke cti, že nic nezabalili a bojovali o přijatelný výsledek až do konce. Částečně se jim to i podařilo, když ještě skóroval Pokorný a po něm Štěpánek upravil na konečných 5:9, ve stejné minutě jako Pokorný dal totiž devátý gól Telče Prášek.

Branky za domácí: Štěpánek 2, Libor Střecha, Šoukal, Pokorný, asistence Libor Střecha, Štěpánek, Kudláček, Burian, Šoukal

Branky za hosty: Kret 3, Prášek 2, Sokolík 2, Nohava, Hejl, asistence Tomáš Havlík 3, Jiří Havlík, Šťastný, Berka, Kret, Sokolík, Bína

vyloučení 9:7, z toho Burian (V. Meziříčí) 10 minut OT za nesportovní chování, využití 1:3, v oslabení 0:1

rozhodčí Michal Kašpar - Tomáš Balcar, Lukáš Vít,

19 diváků, hráno na ZS ve Velkém Meziříčí

SK Telč - TJ Náměšť n/Oslavou   9:4
(1:1, 4:2, 4:1)

První zápas hokejového ročníku 2019/2020 začal vyrovnanou hrou. Domácí tým vynikal vyšší rychlostí a  přesnější kombinační hrou, naopak hostující  hráči hráli tvrdějí a urputněji v osobních soubojích a byli rovněž důraznější v brankovém prostoru. První třetina tak skončila zaslouženou remízou 1:1. Na začátku druhé třetiny šli hosté poprvé a naposledy do vedení po druhé brance M. Bednáře . Od tohoto nepříznívého stavu zvýšíli domácí hráči úsilí zejména v napadání hostujícího týmu v útočné třetině, vytvořili si tlak a zápas se začal obracet v jejich prospěch, což potvrdili i vstřelením třech golů v rozmezí 5 minut. Hosté se snažili o rychlé protíútoky do mnohdy otevřené obrany domácích a jen vlastní nepřesnost je připravila o korekci výsledku. Vzhledem k tomu, že do konce druhé třetiny již padl jen jeden gol na každé straně, šlo se do kabin za dvougolového vedení a psychické výhody domácího  celku. Ve třetí třetině dovršil Mira Bednář  hattrick (nejlepší hráč hostujícího mužstva), ale to již nestačilo na rozjetý domácí tým, který několika pěknými kombinačními akcemi rozebral svého soupeře, potěšil oko diváka a rozhodl zápas ve svůj prospěch. Z domácího týmu zaslouží pochvalu zejména první útok ve složení Berka - Sokolík - Kret a obránce Theimer.  Skore zápasu ukončil perfektně provedeným trestným střílením za faul při úniku Vojty Kreta sám tento útočník.

Za domácí: 7. Kret (Berka, Sokolík), 25. Kubát (Prášek, Hejl), 27. Smejkal (Nohava, Bína), 30. Berka (Theimer), 38. Nohava (Bína, Theimer), 50. Sokolík (Kret, Theimer), 52. Berka, 55. Nohava (Berka), 60. Kret (trestné střílení)

Za hosty: 19. Bednář M. (Bauer, Tóth), 21. Bednář M. (Bauer), 33. Vysloužil ( Bednář M.), 44. Bednář M. (Strnad, Bauer)

Vyloučení: 8:10, Využití 0:1, bez vyšších trestů

Hlavní rozhodčí: Jan Mareček, Čárový rozhodčí: Tomáš Mareček, Gabriela Šťastná